wtorek, 22 stycznia 2013

Zebranie - Kanalizacja

Dnia 21 stycznia 2013 roku w szkole podstawowej w Starym Lesie odbyło się zebranie związane z budową kanalizacji w Starym Lesie. Na zebraniu obecni byli: wiceprezes "Wodociągów", przedstawiciele firmy wykonujacej inwestycje, sołtys oraz liczne grono mieszkańców. Podczas zebrania wiceprezes "Wodociągów"  czyli firmy  zlecającej inwestycje, przedstawił formalna-prawne zagadnienia związane z  jej budową. Wytłumaczył dlaczego Stary Las zostanie tylko częściowo (jak na razie) skanalizowany i jaki jest harmonogram prac. Przedstawiciele firmy przedstawili z kolei jak będzie wyglądać budowa oraz prosili o wyrozumiałość dla utrudnień jakie będą podczas budowy. 
Na koniec zebrania, osoby które zostaną podłączone do sieci kanalizacyjnej otrzymały umowy, które stanowią prawną zgodę na pozyskiwanie dofinansowania do budowy przyłączy oraz samą budowę kanalizacji na ich terenie.  
W skrócie:

  1. 2013 roku skanalizowane zostaną domy: 21-58 oraz 130-170.
  2. Firma rozpoczyna pracę wraz z końcem zimy (prawdopodobnie marzec) i kończy pracę w grudniu 2013 roku.
  3. Uruchomienie kanalizacji nastąpi około 3-4 miesiące od zakończenia robót przez firmę.
  4. Przyłącze budowane są indywidualnie z możliwością wsparcia z NFOŚiGW co związane jest z podpisaniem umowy z "Wodociągami" oraz przyjęciem firmy pochodzącej z przetargu. Dofinansowanie wynosi 55 % kosztów inwestycji, z czego 10 % pochodzi z gminy oraz od inwestora.
  5. Indywidualne wykonanie przyłączy, bez pomocy gminy związane jest z zakupem projektu od "Wodociągów", koszt 600 zł, oraz wykonaniem, a następnie odbiorem przez organ kontrolujący inwestycje.
  6. Firma wykonująca buduje jedynie główną nić kanalizacji tzw. do posesji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz